ברית ופדיון הבן השבוע - החתונה בקרוב

מוניה בלצרקובסקי נולד כט טבת תרפ"ח בדונייצק שבאוקראינה. נלחם במלחמת העולם השניה. מהנדס במקצועו. דובר רוסית ואידיש. כיום בקרית גת.

יום ראשון בבוקר. לאחר בירור שנעשה בבית הכנסת סיפר שעדין לא נימול והביע נכונות לקיים את המצוה "באם לא יעלה כסף". נוצר קשר עם ארגון חב"ד "ברית יוסף יצחק" שזירז את ההליכים ולאחר בדיקת המסמכים ותעודת הלידה לשם בירור הזהות היהודית ובדיקת מצבו הבריאותי נתקבל האישור לעריכת הברית.

למחרת בבוקר - יום שני - בשעה 10:30 נכנס בבריתו של אברהם אבינו כשהוא רגוע ושליו ואושר נסוך על פניו. הברית התבצעה בחדר ניתוח ע"י מוהל כירורגי בהרדמה מקומית. הכל עבר בשלום ב"ה וללא כאבים.

הרב שלמה וולפא משלוחי הרבי בקרית גת כובד להיות הסנדק כשהוא מניח את ידיו תחת ראשו של הנימול. לאחר הברית נודע שהוא בכור ומיד הובהל למקום כהן שקיים את מצוות פדיון הבן. לאחר סעודת מצוה הוסע לביתו בק"ג.

ביום שלישי בבוקר צעד בעצמו כרגיל לבית כנסת חב"ד. לאחר התפילה הוזמן ע"י רב העיר הרב משה הבלין לאמירת לחיים משותפת לכבוד שמחת הברית יחד עם החברים שהתרגשו לראות את 'אברהם אבינו' שלהם שנענה להימול בגיל 84... ואיחלו לו שיזכה לצעוד בקרוב לקבל פני משיח. מזל טוב!
יח סיון התשע"ב (08.06.2012)

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Gmap