המכשיר התקלקל - הארגון כמעט הפסיק פעילותו

הארגון 'ברית יוסף-יצחק', המקיים בריתות בכל רחבי תבל לכל יהודי באשר הוא ובכל גיל, כמעט והפסיק את פעילותו לפני כחודש – כך נודע לחב"ד אינפו.

הסיבה: מכשיר מיוחד, המבצע סטרליזציה ל'כלי הקודש' עימם מבצעים את ברית המילה, התקלקל.
ר' אלכס אסנין מצוות הארגון, ומי שמשמש גם כאחראי הסברה וקשרי החוץ ב'ברית יוסף-יצחק', שחשף בפני חב"ד אינפו את המידע, מסביר: "היות וברית מילה היא תהליך כירורגי בקרב מבוגרים, הכלים חייבים להיות סטריליים. כדי לחטא אותם, מכניסים אותם למכשיר הסטרליזציה, והוא מחטה אותם היטב כדי שיהיו מוכנים לברית הבאה, שהיא למעשה כעין ניתוח לכל דבר".

אלא שהמכשיר שבק חיים לכל חי, אחרי כעשור, ובארגון נאלצו למסור את כלי המילה לניקוי בחברה פרטית, כעין ''ניקוי יבש'' של 'כלי קודש'. על כל ניקוי שכזה משלם הארגון שקיים כמובן ללא מטרות רווח הרבה כסף.

כיוון שהארגון עורך בריתות מידי יום, ובגלל שהמוהלים היוצאים לרחבי העולם מצויידים במספר ערכות של 'כלי קודש', המצב מאוד מקשה להפעיל באופן שותף וסדיר את הבריתות עם המכשיר המקולקל.
"ניסינו לתקן את המכשיר, אבל אמרו לנו שזה יעלה הרבה מאוד כסף וממילא יתקלקל שוב בקרוב, כך שאין לנו ברירה אלא לרכוש מכשיר סטרליזציה חדש, שעלותו כ 20,000 שקלים כולל מע"מ.

אנחנו פונים ןמבקשים מכל אחד ואחת להרים תרומה ולהשתתף ברכישת המכשיר ההכרחי הדרוש לבריתות מילה

כמו כן אנחנו מוכנים לתת סנדקאות לכל מי שיתרום סכום משמעותי..

ראוי לציין כי טיסות המוהלים לחו"ל ממומנות אף הן בידי יהודים המעוניינים בסנדקאות, ומשלמים בתמורה כרטיס טיסה למוהל הטס לבצע את הברית.

כא סיון התשע"ג (30.05.2013)

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Gmap