10 דקות לפני כניסת שבת - ברית בצ'יליאבנסק

ביום שישי י"ט מנחם אב נולד בעיר צ'יליאבנסק שברוסיה תינוק לאם יהודיה תושבת העיר.
בשיחה עם האם היא הביעה את רצונה והסכמתה לעריכת הברית בזמנה ביום שישי שלאחר מכן, כ"ו מנחם אב.
מכיוון ש"המוהל הוותיק של רוסיה", ר' שעי'ה שפיט לא נמצא ברוסיה, ארגון 'ברית יוסף יצחק' דאג לשלוח את "המוהל של אוקראינה" כדי שימול בהזדמנות זו גם ילד נוסף בגיל שבע.

מסיבות טכניות, יומיים לפני הברית הודיעו שאינו יכול לבוא, ו'ברית יוסף יצחק' קישר את השליח עם המוהל משוויץ ר' מרדכי צבי שבהשגחה פרטית אמור להיות באותו יום שישי בעיר אוליאנוסק שברוסיה ג"כ לברית מילה לתינוק בן שמונה ימים.
ביום שישי בבוקר, התקשר המוהל ר' מרדכי צבי להודיע שמכיוון שכל הטיסות הישירות לצ'ליאבינסק מלאות עד אפס מקום, הוא יאלץ לנסוע דרך סמרה ובעז"ה הוא יגיע לצ'ליאבינסק בשעה 19:15, כאשר השבת נכנסת בשעה 21:55.
מדובר בשעה ו-40 דק' לפני כניסת שבת - לכאורה זמן מספיק לעריכת הברית שאמורה להיות בבית היולדת, וגם כן לחזור הביתה לפני כניסת שבת.
ביום שישי אחר הצהרים התקשר המוהל שוב והודיע שיש עיכוב בטיסה של 40 דקות הוא יגיע לעיר רק בשעה 20:15, ארבעים דקות לפני כניסת שבת. הרב קירש השליח לצ'ליאבינסק החליט שהברית תהיה בזמנה ויהי מה..

בשעה היעודה חיכה הרב קירש בשדה התעופה יחד עם המנהלת חשבונות שאיננה נמנית על בני העם היהודי וסיכם איתה שהיא תיקח אחר כך את המזוודות הביתה. המוהל נחת ומיד יצאו לבית היולדת שגרה מרחק רבע שעה נסיעה משדה התעופה.
כעשר דקות לפני כניסת השבת התקיימה הברית בשעטומ"צ, ויקרא שמו בישראל "איתן"...
לאחר הטיפול בתינוק כבר הגיע זמן השקיעה, ולפניהם של השליח והמוהל עמדו שלוש שעות הליכה הביתה, בליווי רכב צמוד של המנהלת חשבונות ובנה שלא הסכימו לעזבם עד שיגיעו הביתה בשלום.

הוסף תגובה חדשה

Filtered HTML

  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • כתובות דפי אינטרנט וכתובות דוא"ל הופכות אוטומטית לקישורים.
  • מעבר שורות ופסקאות מתבצע אוטומטית.

Gmap