חדשות

ברית יוסף יצחק מתמחה הן בארגון בריתות למבוגרים והן בבריתות לילדים. החודש באוקראינה נימולו יחדיו באותו היום יהודי בן 47 וילד בן 3 שניהם ילידי אוקראינה.
היהודי בן 47 מהעיר ניקולייב באוקראינה, למד בישיבה למקורבים בניקולייב. ויקרא שמו בישראל: דוד
הברית הנוספת, בהרדמה כללית, לילד בן 3 מהעיר ניקולייב שבאוקראינה, עיר הולדתו של הרבי מלובביץ' מלך המשיח. ויקרא שמו בישראל: אלון

ברית יוסף יצחק קיים לאחרונה מספר בריתות מילה במינסק שבבלרוס. אחד הנימולים הפתיע את המוהל כאשר ביקש לעבור את הברית ללא הרדמה, כיון שהוא רוצה להרגיש את הקרבן שהוא מקריב לקב"ה. ‏הבריתות בוצעו ‏על ידי מוהל הארגון ר׳ נתן שטרנהל

כל ברית מרגשת מחדש, ובדרך כלל גם עומד מאחוריה סיפור מפעים ומיוחד של מסירות נפש, אך הפעם ההתרגשות הגיעה לשיא חדש. לא כל מוהל זוכה למול את הילד ה7000 אלף שלו, ועל אחת כמה וכמה, כאשר מדובר בבריתות שנערכות ברחבי רוסיה.
המוהל ר' ישעיה משה שאפיט מתעד כל ברית וברית שערך בימי חייו, עם כל המסמכים ותמונות הנימולים, ואת אישורי היהדות מטעם הרבנות הראשית לרוסיה בראשות רבה הראשי של רוסיה השליח הרב בערל לאזאר.

אור לכ"ח ניסן, אלכסנדר רוטשטיין, בן 39, אלוף ברית המועצות באיגרוף עשה נוק-אאוט לעורלתו ועבר ברית מילה כהלכה על-ידי אנשי ארגון "ברית יוסף-יצחק". לאחר הברית, סיפר רוטשטיין בהתרגשות על הזכות הנפלאה ועל הדרך שעבר עד רגע הברית ושיגר פנייה ליהודי רוסיה שמסיבות שונות לא עברו ברית מילה.

לאחר שנים של לבטים, איוון פסטרנק, השמש הקשיש של בית הכנסת העתיק בברטיסלבה שבסלובקיה, עשה את דרכו לוינה בלוויית שליח הרבי הרב ברוך מאיירס, כדי להיכנס לבריתו של אברהם אבינו ע"ה ● בדרך לברית, הוא נחשף לסיפור העצוב ● מרגש ומיוחד - מאת אתר שטורעם

לאחר שנים של לבטים, איוון פסטרנק, השמש הקשיש של בית הכנסת העתיק בברטיסלבה שבסלובקיה, עשה את דרכו לוינה בלוויית שליח הרבי הרב ברוך מאיירס, כדי להיכנס לבריתו של אברהם אבינו ע"ה.

כ-60 משתתפים מכל רחבי הארץ באו והתקבצו יחדיו והפעם בעיר נתניה למרגלות הים התיכון (בברכת והשראת השליח הראשי הרב מנחם וולפא) כאשר לשלחן הסדר – המעוטר בגליון החדש "ברכת החודש" וחומרי קריאה עשירים – הצטרפו עוד צעירים וזוגות מהעיר נתניה עצמה. בס"ה קרוב לכ 100 יהודים כ"י השתתפו בשלחן הסדר העשיר שנערך ע"י השלוחים מתוך שמחה פנימית והתעוררות גדולה ועצומה והמשך התוועדות עמוקה לאחר סיום הסדר.

כמעט ולא היתה דקה בלתי מנוצלת בשיעורים, התוועדויות, תפילות, סעודות והרצאות, החל מערב החג ועד לשעות הקטנות של הלילה במוצאי החג.

לפני שנה בהתוועדות חסידית בקהילה היהודית ביקטרינבורג רוסיה, התקבלה החלטה להשתדל בשנה הקרובה לקיים 65 בריתות מילה בעיר לכבוד 65 שנים לנשיאותו של הרבי מלובאוויטש.

ואכן במאמץ משותף של חברי הקהילה שהשפיעו אחד על השני, במהלך השנה יהודים רבים נכנסו בבריתו של אברהם אבינו ע"ה כאשר רוב הנימולים הם צעירים.

השבוע התקיימו ביקטרינבורג 7 בריתות מילה ובכך הושלמה הכמות של 65 בריתות מילה בשנה אחת.

רב העיר השליח הרב זליג אשכנזי ציין את מסירותו הרבה של המוהל הראשי של רוסיה הרב ישעי'ה שפיט שיחי' מארגון "ברית יוסף יצחק" שערך את הבריתות.

ארגון ברית יוסף יצחק חרט על דגלו את המטרה לאפשר לכל יהודי בעולם למול את עצמו. בין במדינה נידחת בקצה העולם ובין במדינה שמרחק הטיסה אליה מישראל הוא פחות משעה. השבוע התקיימה ברית מרגשת בקפריסין, על ידי מוהל הארגון ניר דורפמן.

בשבוע הקודם נערך בעיר ויניצה והמחוז, פרויקט '1000 מזוזות'. רב העיר הרב שאול הלוי הורביץ ערך ביקורי בית, יחד עם האחים החשובים הרב יאיר והרב נחמיה לדיוב.
בכל מקום שביקרו, דיברו בלהט על הצורך בהשתדלות לקיים יותר מצות.
באחד מהביקורים, אבי המשפחה התרגש מאוד, וקיבל על עצמו לעשות ברית מילה.
הרב הורביץ מיד יצר קשר עם המוהל ר' יעקב גייסנביץ' מארגון 'ברית יוסף יצחק', וב"ה היום בבוקר חגגו את הברית ברוב עם.
ונקרא שמו בישראל: משה.

יום חג בקהילה היהודית בורנה , לאחר למעלה מ- 70 שנה בהם בית הכנסת בעיר חדל מלתפקד ו-58 שנה בהם לא קוימה מצוות 'ברית מילה' בין היהודים תושבי העיר, התקיימה בימי החנוכה ברית מילה לתינוק בן שמונה ימים, בבית הכנסת שחזר לפעול ולפרוח בזכותם של שלוחי הרבי בעיר ורנה.

הברית התקיימה בסייעו של הארגון החשוב 'ברית יוסף יצחק' שדואג במהלך כל השנה לבריתות בעולם כולו.
מספר מוביל ה'מהפכה היהודית' בעיר השליח הרב יוסי הלפרין: 'מרגש מאוד שדווקא בימי החנוכה שעיקר הנס היה ניצחון היהדות על ההתבוללות, מתקיימת לראשונה זה זמן רב מצווה כה חשובה לעם היהודי- מצוות ברית מילה'.

ברית מילה חשובה ומגינה בפני מחלות קטלניות: כך קובע המרכז הגדול בעולם לבקרת מחלות, ה-CDC האמריקני, בטיוטת הנחיות חדשה שתפורסם בקרוב. מומחי המרכז, שהסתמכו על מחקרים מהשנים האחרונות, קובעים כי הטקס היהודי מפחית את סיכון ההדבקה ממחלות מין ומאיידס, וכי יתרונותיו הבריאותיים גבוהים מחסרונותיו.

חשיבות ברית המילה בהגנה מפני מחלות מידבקות ידועה כבר שנים ארוכות. על פי ההערכות סיכון ההדבקה המופחתת בקרב גברים נימולים נעוץ במבנה העורלה. השכבה הפנימית של העורלה, המוקוזה, מכילה תאים הפגיעים לנגיף האיידס. אצל גברים שאינם נימולים העורלה ארוכה יותר, ולכן קל לנגיף לשהות בשכבה הפנימית ולעבור הלאה.

בשבוע שעבר נכנסו ארבעה מתלמידי פרויקט נעל"ה שבכפר 'אור אבנר סיטרין' בבריתו של אברהם אבינו. במשך 9 שנות קיום הפרויקט נערכו עד כה מאות בריתות לילדים שהגיעו ללמוד בכפר סיטרין מכל קצות חבר העמים. 'נשיא איגוד הקהילות' הנגיד החב"די ר' לוי לבייב, שאחראי על מימון הכפר, שימש כסנדק באחת הבריתות. בבריתות השתתפו גם מנכ"ל כפר סיטרין ר' אברהם קירנברג ומנהל פרויקט נעל"ה ר' אלכסנדר פרוצנסקי.

הבריתות התקיימו על-ידי ארגון 'ברית יוסף יצחק' שמקיים בריתות בכל המדינות של חבר העמים ובארץ.
הילדים שנכנסו בבריתו של אברהם אבינו לקחו על עצמם את הברית כהחלטה טובה ביום הקדוש יום הכיפורים השנה.

בתוכניתו הפופלרית של השדרן "עמי מימון" חשף השדרן את סיפורו המדהים של יהודי מבוגר בן 92 שנה שהחליט לעבור ברית מילה.
להאזנה לחץ כאן

הרב אלכס אסנין אחראי הסברה, פרויקטים וקשרי חוץ בארגון, חושף צרור סיפורים מדהימים על בריתות מילה ליהודים מבוגרים, לרגל פרשת לך לך.
"כדי להוציא לפועל ברית", הוא מספר, "מדובר בארגון עד לפרטים הקטנים. זה שונה מברית רגילה, שם אבי התינוק מרים טלפון למוהל, בזה מתחיל ובזה נגמר. בבריתות שאנו עורכים, צריך הרבה הסברה, ארגון, ועוד.

קטע מרגש מתוך היומן של המוהל חזקי ליפשיץ, תלמיד ארגון 'ברית יוסף יצחק':
כביש האספלט הרותח היה חסום לגמרי.
אין ספק שפקקים כאילו רק בנגקוק יכולה לייצר.
לאחר שעה תמימה בה המונית לא זזה ממקומה הוא החליט לרדת מהמונית ולהמשיך ללכת ברגל . הרי הביתה הוא יגיע מהר יותר .
לפתע הוא שומע קול צעקה "רביי..רבייי. פליז סטופ פליז! "
הוא הסתובב לאחור והנה ניצב מולו מזיע ומתנשף אדם קירח וגדל גוף שמביט בו בתדהמה . "אני לא מאמין" הוא אומר לו ופניו מחווירות " אני בטח הוזה. זה ברור!" הוא ממשיך ועיניו נוצצות.

צפו בסיפורו של דוד מעולי שיראז. שלאחר זמן רב החליט להבדק אצל הרב מחפוד.
הרב מחפוד פסק לו כי עליו לעבור ברית מילה בברכה.
דוד שמח מאוד ומקווה כי הדבר יועיל לו מעתה בעבודת השם ביתר קלות.

למידע נוסף אודות יהודי שירז - פרס שצריכים לעבור ברית מילה:
שיראז

עמודים